Neostrada TP

Neostrada TP
Neostrada TP

Neostrada jest dzisiaj bez wątpienia najpopularniejszą usługą dostępu do internetu w Polsce. Była to jedna z pierwszych ofert stałego łącza dostępnego w każdym domu. Dzisiaj prędkości łączy internetowych są znacznie większe ale Telekomunikacja Polska z Neostradą jest wciąż liderem rynku.

Neostrada jest oferowana w czterech prędkościach:

  • 2 MBit/s
  • 6 MBit/s
  • 10 MBit/s
  • 20 MBit/s

Umowę można podpisać na 12 lub 24 miesiące. Zamawiając Neostradę TP przez internet można wybrać jeden z kilku dostępnych prezentów.

Czy muszę mieć w domu telefon?

Wiele osób myśli, że żeby móc założyć u siebie w domu Neostradę to muszą też mieć telefon w TPSA. Otóż nie. Jeżeli w domu czy mieszkaniu nie ma żadnej linii telefonicznej to można zamówić Neostradę z opcją utrzymania linii telefonicznej tylko pod Neostradę. Wtedy do abonamentu za internet jest doliczana opłata 29,24 zł miesięcznie za utrzymanie linii ale bez telefonu.

Podział wielkiego przedsiębiorstwa państwowego Polska Poczta, Telegraf i Telefon nastąpił w grudniu 1991 roku, wśród ówczesnych obserwatorów będących świadkami tego wydarzenia trudno było jednak zaobserwować oznaki sugerujące optymizm. Działania dotychczasowego monopolisty zarządzanego przez państwo budziły niezadowolenie nawet wśród jego pracowników, nikt więc nie uważał, że podział był czymś złym. Niemal nikt nie wierzył jednak i w to, że doprowadzi on do czegoś bardziej interesującego niż powierzchowne zmiany kosmetyczne, Telekomunikacja Polska, która inaugurowała właśnie działalność nie mogła więc liczyć na zbyt duży kredyt społecznego zaufania.

Niewiele podmiotów stawiających swoje pierwsze kroki na początku lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku musiało mierzyć się z taką dozą sceptycyzmu, zarówno członkowie zarządu, jak i pracownicy Telekomunikacji Polskiej nie zakładali jednak, że taki stan rzeczy może ich zniechęcić. Owszem, kolejni z nich liczyli się z tym, że walka ze stereotypami na temat największej firmy telekomunikacyjnej w kraju będzie trudna, Telekomunikacja Polska miała jednak pomysł na to, jak wygrać czekające ją starcie. Trudno było oczekiwać, że dotychczasowi klienci uwierzą w deklaracje i zapewnienia o gotowości do zmian, nikt nie miał jednak wątpliwości, co do tego, że już same przeobrażenia zostaną przyjęte z dużym uznaniem.

Telekomunikacja Polska zaczęła pracować więc nie tylko nad nowym wizerunkiem, ale i nad odświeżoną ofertą odpowiadającą potrzebom przeobrażającego się społeczeństwa, a wspomniane działania okazały się strzałem w dziesiątkę. Nie zawsze było oczywiście łatwo i nie każda zmiana napotykała na uznanie, konsekwencja i determinacja przyczyniły się jednak do tego, że Telekomunikacja Polska (dziś występująca pod szyldem Orange) imponuje wysokim poziomem usług świadczonych z myślą o kolejnych klientach.

Jednym ze znaków rozpoznawczych największego operatora telekomunikacyjnego działającego na obszarze naszego kraju była umiejętność obserwowania działań podejmowanych przez jego konkurentów i podejmowania trafnych decyzji dotyczących własnej oferty. Pracownicy firmy zdawali sobie sprawę z tego, że ignorowanie konkurencji wywoła niezadowolenie wśród własnych klientów, nie mieli przy tym wątpliwości i co do tego, że działanie takie przyczyni się do ograniczenia wpływu firmy na rynek telekomunikacyjny jako taki. Nie zamierzano przy tym kopiować posunięć typowych dla konkurentów.

Pracownicy Telekomunikacji Polskiej starali się poznawać oczekiwania typowe dla swoich własnych klientów, a następnie przygotowywać ofertę, która będzie promowała innowacyjne rozwiązania. O tym, że strategia taka może przynieść rezultaty przekonano się dość szybko, wśród osób wyjątkowo zadowolonych z nowego podejścia nie zabrakło przy tym między innymi entuzjastów stałego dostępu do Internetu wierzących, że mówimy o rozwiązaniu, które będzie w stanie zrewolucjonizować nasz świat.

W monecie, w którym Neostrada TP stawiała swoje pierwsze kroki nie można było powiedzieć, że Internet znajdował się jeszcze w powijakach. Nie przesadzali jednak również ci obserwatorzy wirtualnej sieci, którzy uważali, że potrzeba wielu zmian na lepsze, aby zaczęła mieć ona realny wpływ na nasze życie. Przed erą Neostrady TP Internet był już dostępny zarówno w sieciach telekomunikacyjnych, jak i u niektórych operatorów telewizji kablowej, jego użytkownicy nieustannie musieli jednak dokonywać wyboru pomiędzy jakością oferowanego im połączenia, a jego ceną.

Tam, gdzie jakość nie pozostawiała wiele do życzenia, strony otwierały się szybko, a komunikacja z innymi użytkownikami była możliwa bez zacinania się sieci, Internet był wyjątkowo drogi, a tym samym dostępny jedynie dla wybranych. Osoby dążące do wejścia w posiadanie tańszych rozwiązań również nie miały powodów do narzekania, musiały jednak uzbroić się w cierpliwość licząc się z tym, że korzystanie z sieci będzie nie tylko czasochłonne, ale również dość zgubne dla ich nerwów.

Neostrada TP okazała się innowacyjnym rozwiązaniem, nawet najwięksi konkurenci Telekomunikacji Polskiej musieli przy tym przyznać, że zrewolucjonizowała ona rynek. Jej użytkownicy otrzymali oryginalne narzędzie pozwalające na podłączenie do sieci więcej niż jednego komputera, nikt nie kazał im przy tym uiszczać dodatkowych opłat tylko dlatego, że chcieli mieć dostęp do sieci zarówno w komputerze stacjonarnym, jak i w laptopie. Co więcej, mogli cieszyć się Internetem w całym domu, a to oznaczało ostateczne uwolnienie się od gabinetowego biurka. Korzystanie z sieci podczas wspólnego oglądania telewizji przestało być problemem, nowe możliwości sprawiały zaś, że Internet zaczynał interesować nie tylko najmłodszych użytkowników, ale również ich rodziców i dziadków.

Neostrada TP zaoferowała również w pełni profesjonalne podejście do kwestii związanych z bezpieczeństwem, co przecież również nie było wcale atutem wszystkich dostawców Internetu w Polsce. W ofertach promocyjnych pojawiała się możliwość skorzystania z bezpłatnego oprogramowania antywirusowego, wszyscy użytkownicy Neostrady TP mogli przy tym liczyć na to, że osoby niepożądane nie będą mogły korzystać nielegalnie z dostępu do sieci. Pracownicy Telekomunikacji Polskiej zdawali sobie sprawę z tego, że Internet to nie tylko ułatwienia, ale również zagrożenia, z którymi należy się liczyć, stawiali więc sobie za cel przeciwdziałanie im.

Neostrada TP okazała się przy tym rozwiązaniem jak gdyby stworzonym dla entuzjastów oszczędności. Owszem, początkowo korzystanie z niej wiązało się z koniecznością przestrzegania limitów transferu, nie minęło jednak wiele czasu, a osoby zainteresowane możliwościami sieci pozbyły się tego utrudnienia. Nieustannie mogły cieszyć się zresztą z możliwości korzystania z taniego dostępu do sieci, oferta przygotowana przez Telekomunikację Polską musiała więc doprowadzić do obniżenia cen również przez jej konkurentów.

Netia Białystok »

Wszystkie znaki towarowe należą do ich prawowitych właścicieli i zostały użyte tylko w celach informacyjnych.

Copyright © 2014 DostawcyInternetu.com.pl. Polityka Prywatności | Kontakt.