Internet Netia

Internet Netia
Internet Netia

Netia jest obecnie jedną z największych firm telekomunikacyjnych w Polsce. Rozwijana od lata i inwestująca w najnowsze technologie jest obecnie jednym z liderów rynku telefonii stacjonarnej jak i dostawców internetu.

Netia obecnie oferuje nowatorski cennik stałego dostępu do internetu. Teraz nie musisz decydować z góry jakiej prędkości chcesz mieć łącze internetowe. Po prostu Netia zaoferuję Ci najszybszą możliwą prędkość jaką można osiągnąć na Twoim łączu telefonicznym. Nie ważne czy ta prędkość będzie wynosić 2Mbit/s czy 20Mbit/s to i tak będziesz płacić miesięcznie taką samą kwotę czyli 1zł/miesiąc przez pierwsze dwa miesiące, a potem 59,90zł miesięcznie:

Możliwości Twojego łącza Abonament miesięczny
do 2 Mb/s Promocja Netia: 1 zł / miesiąc przez 2 miesiące.
Potem 59,90 zł / miesiąc.
do 4 Mb/s
do 6 Mb/s
do 10 Mb/s
do 20 Mb/s
szybciej niż 20 Mb/s

Jeżeli zastanawiasz się teraz jaką prędkość możesz osiągnąć na swoim łączu to musisz wiedzieć, że z testów przeprowadzonych przez Netię wynika, że 9 na 10 ich nowych klientów osiąga prędkości 6 Mbit/s i więcej.

Internet Netia bezprzewodowo

Netia równolegle do łączy kablowych rozwija również internet radiowy. Dzięki temu osoby, które mieszkają w miejścu, w którym nie ma możliwości podłączenia kabla telefonicznego mogą założyć sobie internet w Netii korzystając z usługi Netia Wi-Max. Jest to radiowy dostęp do internetu, bardzo intensywnie rozwijany zwłaszcza w okolicach największych miast w Polsce.

Na jak długo muszę podpisać umowę?

W Netii nie musisz podpisywać umowy na rok czy dwa lata jak u innych operatorów. Żeby mieć internet Netia podpisujesz umowę na czas nieokreślony. To znaczy, że możesz zrezygnować z usług kiedy chcesz.

Netia Spot

Netia Spot

Netia chce świadczyć usługi najwyższej jakości. W tym celu zaprojektowała i stworzyła swój własny router - NEtia Spot. Jest to naprawdę piękne urządzenie z fortepianowym połyskiem, które będzie stanowić internetowe centrum w Twoim domu.

Netia Spot to bezprzewodowy router dzięki, któremu możesz podłączyć do internetu mnóstwo urządzeń w Twoim domu. Netia Spot ma oczywiście także możliwość podłączenia komputera za pomocą kabla.

Żeby je podłączyć nie trzeba być komputerowym specjalistą. Netia Spot konfiguruje się automatycznie i doskonale współpracuje z takimi urządzeniami jak komputer, laptop, drukarka czy konsola do gier. Netia Spot jest przeznaczony do korzystania z internetu na stałym łączu kablowym jak i w usłudze Wi-Max czyli z internetu radiowego.

Dzięki Netia Spot możesz także udostępniać różne pliki multimedialne jak np. zdjęcia, filmy czy muzykę i uruchamiać je na odpowiednich dla nich urządzeniachzgodnych ze standardem DLNA. Np. możesz podłączyć aparat cyfrowy do Netia Spot i wyświetlać zjęcia na telewizorze.

Netia internet

Osoby, które przypominają sobie początki Internetu (zarówno na świecie, jak i w Polsce) zazwyczaj nie ukrywają tego, że dzisiejsza popularność wirtualnej sieci może być postrzegana w kategoriach pewnego zaskoczenia. Początkowo wcale nie zakładano przecież, że sieć pozwoli na komunikację zachodzącą pomiędzy mieszkańcami całego świata. Więcej nawet, nie dopuszczano nawet myśli o tym, że przyda się cywilom! Na początku dwudziestego pierwszego wieku wspomnienie tego początkowego sceptycyzmu wywołuje jednak rozbawienie. Internet jest nierozerwalnie związany nie tylko z naszym życiem zawodowym, ale również prywatnym, a pozbawieni stałego dostępu do niego czujemy się tak, jak nasi starsi krewni, gdy w dawnych czasach awaria prądu odcinała ich od możliwości słuchania radia i oglądania telewizji.

Popularyzacja Internetu w naszym kraju budzi podziw, jego zasięg i atrakcyjność cenowa jest przy tym chwalona nie tylko przez naszych rodaków, ale również przez obserwatorów tego zjawiska wywodzących się z innych części Europy. Dzieje się tak przede wszystkim z uwagi na to, że w Polsce bardzo szybko jasnym stało się to, że stały dostęp do sieci zaproponuje kilka konkurujących ze sobą podmiotów. Jednym z nich była Netia, mówiąc o atrakcyjności oferty przygotowanej z myślą o Polakach nie można więc pominąć zaangażowania typowego dla jej pracowników i zarządu. Nie jest przecież przesadą przeświadczenie o tym, że właśnie konkurencja przyczyniła się do tego, że relatywnie szybko doczekaliśmy się stałego dostępu do Internetu oferowanego po przystępnej cenie i sprawiającego, że na otwieranie się kolejnych stron www wcale nie musieliśmy oczekiwać godzinami.

Sama Netia narodziła się w 1990 roku, choć wówczas znana była jako R.P. Telekom. Pierwsze lata jej działalności to próby opanowania rynku lokalnego, trudne początki nie zniechęcały jednak właścicieli i pracowników firmy. Omawiając przełomowe momenty w jej historii należy wskazać przede wszystkim na rok 1998, kiedy to Netia po raz pierwszy przekroczyła magiczną liczbę stu tysięcy abonentów oraz na rok 2000, kiedy akcje spółki zaczęły być notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych. Miłośnicy wirtualnej sieci wskazują również na rok 2004, to bowiem właśnie wtedy Netia uruchomiła usługi ADSL - dostęp do Internetu Net24. Już na samym początku cechowała je wyjątkowa solidność i niezawodność, klientów cieszyło zaś to, że Netia dostrzega znaczenie Internetu i zamierza doskonalić swoją ofertę w tym zakresie.

Dziś Netia jest operatorem telekomunikacyjnym świadczącym usługi z zakresu telefonii stacjonarnej, oraz mobilnego i stacjonarnego Internetu mogącym pochwalić się tym, że zapewnia stały dostęp do sieci ponad pięciu procentom naszych rodaków. Analitycy są zresztą zdania, że choć liczba ta może już dziś być określana mianem imponującej, Netia nie powiedziała wcale ostatniego słowa. Zapotrzebowanie na stały dostęp do Internetu jest duże, a osoby korzystające z wirtualnej sieci nie pozostają wierne operatorowi, który nie modyfikuje przygotowanej przez siebie oferty. Można zatem oczekiwać, że Internet Netia okaże się rozwiązaniem, które w najbliższym czasie spotka się z jeszcze większym zainteresowaniem niż ma to miejsce obecnie.

Do niedawna Internet Netia był ofertą skierowaną przede wszystkim do miłośników tak zwanego Internetu stacjonarnego, a sam operator starał się systematycznie udoskonalać nie tylko jakość połączenia, ale również jego atrakcyjność cenową. Niemal z roku na rok rosły prędkości transmisji danych (w 2012 roku usługa Szybki Internet zapewnia do 20 Mb/s), ponieważ zaś w tym samym momencie spadała cena połączenia z siecią, klientów zainteresowanych usługą tego rodzaju nie brakowało. Pracownicy Internet Netii nie ograniczali się jednak do śledzenia poczynań konkurentów i troszczenia się o swoją sztandarową usługę. Ich działalność koncentrowała się również na urozmaicaniu propozycji skierowanych do kolejnych odbiorców, nie minęło więc wiele czasu, a klienci sieci zyskali również możliwość korzystania z mobilnego Internetu, co nie mogło przecież nie przypaść im do gustu.

Mobilny Internet to obecnie prędkość do 4 Mb/s i zasięg wszędzie tam, dokąd dociera sieć Play. Internet Netia staje się więc dzięki niemu rozwiązaniem atrakcyjnym również z punktu widzenia tych osób, które stale się przemieszczają i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie, gdzie będą za kilka dni, a jednocześnie nie tylko nie chcą, ale również nie mogą zerwać kontaktu z siecią. Internet Netia stara się, aby nowe rozwiązanie było atrakcyjne cenowo i tak samo niezawodne, jak jego stacjonarny odpowiednik, analitycy rynku usług telekomunikacyjnych nie mają zaś wątpliwości, co do tego, że cel ten może zostać osiągnięty.

Internet Netia to jednak nie tylko stały dostęp do sieci w atrakcyjne cenie. Osoby, które analizują szybko zmieniającą się ofertę tego operatora telekomunikacyjnego nie mogą przecież nie zwrócić uwagi na wielość dodatkowych promocji przyciągających wzrok i budzących szczery podziw. Netia poleca między innymi obniżenie kosztów połączenia z Internetem tym swoim abonentom, którzy zdecydują się na skorzystanie z możliwości otwierających się przed posiadaczami telefonu stacjonarnemu, kino-maniacy mogą zaś liczyć również na dostęp do telewizji cyfrowej nadawanej w bardzo wysokiej jakości i imponującej wyjątkowo bogatą ofertą programową. Każda osoba, którą zainteresuje Internet Netia może zresztą oczekiwać na podobne niespodzianki.

A co z ewentualnymi awariami? Cóż… Z taką ewentualnością musi liczyć się każdy operator telekomunikacyjny, klienci Netii w każdej sytuacji mogą jednak zachować spokój. Do ich dyspozycji oddana jest przecież działająca przez całą dobę infolinia, drogą tą można więc zarówno zgłaszać informacje o nieprawidłowym działaniu Internetu, jak i zdobywać informacje na temat tego, jak długo będą trwały utrudnienia.

Internet Cyfrowy Polsat »

Wszystkie znaki towarowe należą do ich prawowitych właścicieli i zostały użyte tylko w celach informacyjnych.

Copyright © 2014 DostawcyInternetu.com.pl. Polityka Prywatności | Kontakt.